Optimal IT

blog

Na tym blogu przeczytasz wyłącznie teksty tworzone przez naszych pracowników. Zapraszamy!

Dlaczego autorski system CMS jest lepszy od systemu typu open source

Dziś kilka informacji o tym, dlaczego autorski system CMS jest lepszy od systemu typu open source.

CMS czyli "Content Management System" to system do zarządzania treścią strony internetowej. Dzięki niemu można aktualizować i tworzyć nowe teksty, dodawać zdjęcia, czy zarządzać innymi funkcjonalnościami strony bez znajomości języku programowania.

 

Dlaczego autorski system CMS jest lepszy od systemu typu open source

Trendy w projektowaniu stron internetowych na 2020 rok

Serwisy internetowych gigantów stają się coraz bardziej minimalistyczne, światowej sławy marki wybierają strony zdominowane jednym przewodnim kolorem, portale internetowe, takie jak Facebook i Instagram przechodzą na ciemny tryb interfejsu, w sektorze publicznym króluje dostępność, którą dyktuje standard WCAG 2.1. Jaka powinna być strona internetowa w 2020 roku, by nadal przyciągać i interesować?

Trendy w projektowaniu stron internetowych na 2020 rok

Single Page Application (SPA) czyli przyszłość stron internetowych

Strony internetowe utworzone zgodnie z podejściem Single Page Application, mimo tego, że nie należą do nowych pomysłów, od jakiegoś czasu cieszą się rosnącą popularnością. Dowiedz się, czym jest SPA i dlaczego naszym zdaniem to przyszłość stron internetowych.

Single Page Application (SPA) czyli przyszłość stron internetowych

Wirtualne wycieczki – czy warto w nie inwestować?

W obecnych czasach wirtualna rzeczywistość to element działań marketingowych. Dla wielu rodzajów działalności posiadanie panoramy sferycznej na swojej witrynie czy udostępnienie wirtualnego spaceru w Google Street View to sposób na to, by nie zostać w tyle, daleko za konkurencją.

Wirtualne wycieczki  – czy warto w nie inwestować?

Deklaracja Dostępności potrzebna od zaraz

Obowiązek sporządzenia Deklaracji Dostępności cyfrowej strony internetowej i aplikacji mobilnej nakłada na instytucje publiczne ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych. W praktyce oznacza to, że podmioty reprezentujące administrację publiczną są zobowiązane do posiadania na swojej stronie internetowej (i w aplikacji mobilnej, jeśli takowa istnieje) linku do dokumentu o nazwie "Deklaracja Dostępności". Co powinien zawierać ten dokument i jakie są etapy jego tworzenia? To postaramy się wyjaśnić niniejszym wpisem.

Deklaracja Dostępności potrzebna od zaraz

Marketing online w dobie epidemii. Inwestować czy nie?

Wielu Klientów pyta nas, czy w dobie pandemii warto oszczędzać na marketingu internetowym. Koronawirus zachwiał stabilnością finansową większości firm bez względu na sektor, jednak dla wielu z nich reklama i marketing w internecie to jedyna szansa na utrzymanie lub zwiększenie sprzedaży.

Marketing online w dobie epidemii. Inwestować czy nie?

Wizytówka w Google – jak ją przejąć i czy jest darmowa?

Profil w usłudze Google Moja Firma, czyli mówiąc prościej wizytówka w wyszukiwarce Google, to szybki i darmowy sposób na zaistnienie w internecie. Nawet jeśli Twoja firma nie ma jeszcze strony internetowej, wizytówka w Google może sprawić, że potencjalny klient zadzwoni, napisze, lub dojedzie do Ciebie, korzystając z mapy.

Wizytówka w Google – jak ją przejąć i czy jest darmowa?

kontakt

Szukasz agencji, która zajmie się Twoją stroną internetową, pozycjonowaniem, kampanią linków sponsorowanych, a do tego wszystkie zaprojektuje banery reklamowe, czy nowe logo? To my!
Gotowy na wdrożenie strategii marketingowej, która odmieni przyszłość Twojej firmy?
Skontaktuj się z nami
facebook youtube