Optimal IT

Single Page Application (SPA) czyli przyszłość stron internetowych

Single Page Application (SPA) czyli przyszłość stron internetowych

Strony internetowe utworzone zgodnie z podejściem Single Page Application, mimo tego, że nie należą do nowych pomysłów, od jakiegoś czasu cieszą się rosnącą popularnością. Dowiedz się, czym jest SPA i dlaczego naszym zdaniem to przyszłość stron internetowych.

Single Page Application (SPA) to strona internetowa (lub aplikacja), która wczytuje potrzebne zasoby strony przy pierwszym załadowaniu strony. Cały kod potrzebny do działania www przesyłany jest na początku korzystania ze strony lub dodawany dynamicznie w kawałkach, jako odpowiedź na interakcje generowane przez użytkowników.

Mówiąc prościej: na tradycyjnej stronie, klikając link kierujący do podstrony w menu, opuszczamy daną stronę i zezwalamy na załadowanie całej nowej, wybranej podstrony. Strona wykonana w aplikacji SPA na pierwszy rzut oka wygląda tak, jak zwykła www – ma stronę główną i podstrony, do których linkujemy w menu. Jednak inny jest mechanizm kierujący nawigacją po stronie. Przez to, że cała zawartość strony, obecne na niej treści, obrazy itd. może być przesyłana za jednym razem lub dynamicznie pobierana w trakcie przeglądania, strona działa zaskakująco szybko. Nawigowanie polega tu na asynchronicznym ładowaniu elementów strony, a nie przeładowywaniu poszczególnych podstron.

W SPA przejścia między elementami strony są płynne, co polepsza user experience. Single Page Application to także mniejsze obciążenie serwera. Tradycyjne strony internetowe odpytują serwer od zera za każdym razem, przy każdym kliknięciu. Do działania strony internetowej wykonanej w SPA zasadniczo nie jest potrzebna komunikacja z serwerem. Single Page Application zapyta serwer jedynie o brakujące elementy strony.

Nawigowanie po stronie internetowej wykonanej w technologii SPA jest szybkie i wygodne. Strona komputerowa działa podobnie do aplikacji komputerowej. Kliknięcie oznacza natychmiastową odpowiedź, bez oczekiwania na odpowiedź serwera, bez opóźnienia wynikającego z przesyłania strony łączem internetowym.

Single Page Application wnosi zmianę technologiczną w świat stron internetowych. To przyszłość stron internetowych, która w działaniach naszej agencji staje się już codziennością. Zobacz nasze realizacje wykonane zgodnie z architekturą single-page-application: faofar.pl, intergos.com.pl, optimalit.pl.

kontakt

Szukasz agencji, która zajmie się Twoją stroną internetową, pozycjonowaniem, kampanią linków sponsorowanych, a do tego wszystkie zaprojektuje banery reklamowe, czy nowe logo? To my!
Gotowy na wdrożenie strategii marketingowej, która odmieni przyszłość Twojej firmy?
Skontaktuj się z nami
facebook youtube